مصرف زردچوبه اعلا موجب بیماری های روحی خواهد شد

زردچوبه اعلا معمولاً عوارض جانبی قابل توجهی ایجاد نمی کند. با این حال، برخی از افراد ممکن است ناراحتی معده، حالت تهوع، سرگیجه یا اسهال را تجربه کنند.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف یک فرمول حاوی پودر بروکلی، پودر زردچوبه، پودر میوه کامل انار و عصاره چای سبز سه بار در روز به مدت 6 ماه از افزایش سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) در مردان مبتلا به سرطان پروستات جلوگیری می کند.

سطح PSA برای نظارت بر عملکرد درمان سرطان پروستات اندازه گیری می شود. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این فرمول خطر پیشرفت یا عود سرطان پروستات را کاهش می دهد یا خیر.

التهاب در دهان و یا مری در اثر پرتودرمانی تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که دوشیدن محلول زردچوبه در دهان شش بار در روز به مدت ۶ هفته، خطر التهاب در دهان و یا مری ناشی از پرتودرمانی را در افراد مبتلا به سرطان سر و گردن کاهش می‌دهد.

تحقیقات اولیه نشان می دهد که کورکومین، یک ماده شیمیایی موجود در زردچوبه، ممکن است برخی از علائم RA از جمله سفتی صبحگاهی، زمان پیاده روی و تورم مفاصل را کاهش دهد.

ادویه

تحقیقات دیگر نشان می دهد که مصرف یک محصول زردچوبه (BCM-95، Arjuna Natural Extracts، هند) دو بار در روز علائم RA را بیشتر از داروهای معمولی کاهش می دهد.
بهبودی پس از جراحی تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف کورکومین، ماده شیمیایی موجود در زردچوبه، روزانه تا یک هفته پس از جراحی می تواند درد، خستگی و نیاز به داروهای ضد درد را کاهش دهد.

یک بیماری التهابی به نام لوپوس اریتماتوز سیستمیک (SLE) تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف خوراکی زردچوبه سه بار در روز به مدت 3 ماه می تواند فشار خون را کاهش دهد و عملکرد کلیه را در افراد مبتلا به التهاب کلیه (نفریت لوپوس) ناشی از لوپوس اریتماتوز سیستمیک بهبود بخشد.
بیماری سل تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف یک محصول حاوی زردچوبه و Tinospora cordifolia می تواند سطح باکتری ها را کاهش دهد، بهبود زخم را بهبود بخشد و سمیت کبدی ناشی از درمان ضد سل را در افراد مبتلا به سل که تحت درمان ضد سل هستند کاهش دهد.

نوعی بیماری التهابی روده به نام کولیت اولسراتیو برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف کورکومین، یک ماده شیمیایی موجود در زردچوبه، روزانه تا 6 ماه می تواند علائم و عود کولیت اولسراتیو را در ترکیب با درمان های معمولی کاهش دهد.

شواهد بیشتری برای ارزیابی زردچوبه برای این موارد مورد نیاز است.

ایگاه داده جامع داروهای طبیعی اثربخشی را بر اساس شواهد علمی بر اساس مقیاس زیر رتبه‌بندی می‌کند: مؤثر، احتمالاً مؤثر، احتمالاً مؤثر، احتمالاً ناکارآمد، احتمالاً ناکارآمد، و شواهد ناکافی برای رتبه‌بندی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.