لامپ هدلایت 4 حالته مانع بیماری کلیوی در بدن می شود

لامپ یک منبع مصنوعی نور است. در طول 100 سال گذشته، لامپ ها به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند.

انواع مختلفی از لامپ هدلایت 4 حالته در بازار موجود است. این لامپ ها در اصل عملکرد، مواد مورد استفاده، و مهمتر از همه – بهره وری انرژی آنها متفاوت است.

انواع مختلف لامپ عبارتند از:

لامپ های رشته ای
لامپ هالوژن تنگستن
لامپ های فلورسنت
لامپ های فلورسنت فشرده
لامپ بخار جیوه
لامپ متال هالید
لامپ بخار سدیم فشار قوی
لامپ بخار سدیم کم فشار
لامپ های ال ای دی
لامپ

انواع لامپ
یک مطالعه جامع کوتاه از پارامترهای فتومتریک (بازده نوری، CRI، CCT، و غیره) لامپ‌های مختلف و حوزه‌های کاربردی مربوطه آن‌ها در فرم مقایسه زیر جدول‌بندی شده است.

اگرچه پیشرفت تکنولوژی امکان تولید لامپ های مختلف را فراهم کرده است، عوامل اصلی موثر بر توسعه آنها نیروهای بازار خارجی بوده است. به عنوان مثال، تولید لامپ های رشته ای که در آغاز این قرن استفاده می شد، تنها پس از در دسترس بودن پمپ های خلاء خوب و کشیدن سیم تنگستن امکان پذیر بود.

با این حال، تولید و توزیع برق در مقیاس بزرگ برای پاسخگویی به تقاضا برای روشنایی الکتریکی بود که رشد بازار را تعیین کرد. روشنایی الکتریکی مزایای زیادی نسبت به نور تولید شده توسط گاز یا نفت دارد، مانند نور ثابتی که نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارد و همچنین ایمنی افزایش یافته بدون شعله در معرض، و بدون محصولات جانبی محلی احتراق.

در دوره بهبودی پس از جنگ جهانی دوم، تاکید بر بهره وری بود. لامپ لوله‌ای فلورسنت به منبع نور غالب تبدیل شد زیرا روشنایی بدون سایه و نسبتاً بدون حرارت کارخانه‌ها و دفاتر را امکان‌پذیر می‌کرد و امکان استفاده حداکثری از فضا را فراهم می‌کرد. خروجی نور و وات مورد نیاز برای یک لامپ لوله ای فلورسنت معمولی 1500 میلی متری در جدول 1 آورده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.