لامپ مهتابی یو شکل که موجب دعوای بین دو برادر شد

لامپ مهتابی یو شکل آنهایی هستند که در روشنایی معابر عمومی استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند در باغبانی برای کمک به رشد گیاهان یافت شوند. آنها نور نارنجی مایل به زرد می دهند.

سدیم که توسط جریان الکتریکی برانگیخته می شود، یونیزه می شود و در نتیجه نور ایجاد می کند. اما سدیم گازی است که در تماس با هوا خود به خود مشتعل می شود. بنابراین شکستن لوله شیشه ای حاوی گاز می تواند شعله ایجاد کند و احتمالاً منجر به آتش سوزی شود.

در لامپ های جیوه ای، بخارات جیوه و آرگون وجود دارد. این لامپ ها عمر بازده بسیار بالایی دارند که اغلب حدود 24000 ساعت اعلام می شود، حتی گاهی اوقات می تواند تا 300000 ساعت نیز برسد! با این حال، چنین لامپی بیش از 5 دقیقه طول می کشد تا حداکثر خروجی خود را ارائه دهد.

لامپ

چراغ های نئون
لامپ های نئون لامپ های تخلیه ای هستند که نئون در داخل لامپ وجود دارد. ما آنها را برای نشان دادن علائم فروشگاه ملاقات می کنیم. این لامپ ها که در سال 1910 اختراع شدند، بلافاصله با موفقیت زیادی روبرو شدند. با این حال، آنها امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند.

برخی از لامپ هایی که حاوی گاز در لامپ خود هستند می توانند خطرناک باشند زیرا گاز موجود در آنها می تواند در تماس با هوا مشتعل شود یا حتی انفجار ایجاد کند.
لامپ فلورسنت
لامپ فلورسنت به عنوان لامپ فلورسنت فشرده نیز شناخته می شود که مخفف لامپ فلورسنت فشرده است، یک لامپ فلورسنت است که برای مصارف خانگی اقتباس شده است.

برای این کار، اندازه نئونی را که اکنون در بالای پایه‌ای که حاوی یک بالاست الکترونیکی لازم برای احتراق است پیچیده شده، کاهش دادیم.

بنابراین آنها دقیقاً عملکرد مشابه لوله های فلورسنت معمولی دارند. اما این نوع لامپ تنها پس از چند دقیقه قدرت روشنایی کامل خود را تامین می کند و طیف آن برای بینایی خوشایند نیست.

حتی اتفاق می افتد که لامپ های فلورسنت فشرده ایجاد میگرن می کنند. از نظر مدیریت زباله، این لامپ خطرناک است زیرا حاوی جیوه است، فلزی بسیار سمی و زیست محیطی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.