خوردن سبزیجات خشک کیلویی که حالتان را در برابر غصه خوب می کند

آیا دوست دارید سبزیجات فصلی را در تمام طول سال بدون نیاز به خوردن مواد شیمیایی یا مواد نگهدارنده بد مزه مزه کنید.

از بین بردن آب سبزیجات خشک کیلویی آسان است.

سپس کم آبی سبزیجات خود راه حلی است!

این به سبزیجات خشک ماندگاری طولانی تری می دهد بدون افزودن مواد شیمیایی یا نگهدارنده های بد می باشند.

فرآیند کم آبی به آرامی آب غذا را تبخیر می کند که از رشد باکتری ها بر روی سبزیجات جلوگیری می کند.

اگر فکر می کنید که کم آبی سبزیجات بر طعم تاثیر می گذارد، در اشتباه هستید.

سبزیجات خشک ، غنای سبزیجات شما را قفل می کند و شیرینی سبزیجات را افزایش می دهد و در عین حال ارزش غذایی آنها را حفظ می کند.

می توانید سبزیجات خود را با خشک کردن آنها در آفتاب به مدت سه روز، در دستگاه آبگیری برقی یا در فر با دمای پایین، آبگیری کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که با سبزیجات باکیفیت تازه شروع کنید، آنها را برش دهید، آنها را به طور مساوی روی سینی های آبگیر قرار دهید، ادویه جات ترشی جات را برای افزایش طعم اضافه کنید (اختیاری)، سبزیجات را مرتباً بچرخانید، و سبزیجات شما وقتی ترد شدند آماده می شوند.

سبزیجات

سپس در جای خنک و تاریک و دور از هرگونه رطوبت نگهداری کنید. حجم سبزیجات کم آب به حدود یک سوم کاهش می یابد، بنابراین نگران فضای ذخیره سازی نباشید.

هنگامی که سبزیجات خشک خود را دریافت کردید، می توانید آنها را به روش های مختلف استفاده کنید. نکات ما را در زیر ببینید:

از آنجایی که سبزیجات در طول فرآیند کم آبی تمام رطوبت خود را از دست می دهند، برای حفظ شکل معمول خود باید به آن رطوبت اضافه کنید.

سبزیجات خشک خود را در یک کاسه بریزید، آب جوش را روی سبزیجات اضافه کنید و به مدت 10 تا 60 دقیقه یا تا زمانی که «پشت» شوند، آب را دوباره آب کنید.

سبزیجات انتخابی خود را در مخلوط کن بریزید و از سبزیجات به عنوان ماریناد برای طعم دادن به توفو، سبزیجات یا محصولات سویا خود استفاده کنید.

با آسیاب کردن سبزیجات کم آب خود به آرد، مقدار غلات را در رژیم غذایی خود کاهش دهید. سبزیجات کم آب خود را با بافتی خوب مخلوط کنید و آماده می شوید!

با ساختن چیپس خود به خرید چیپس از فروشگاه نه بگویید. سبزیجات مورد نظر خود را نازک برش دهید و آب آن را به شکل چیپس بگیرید.

چرا چیپس کلم پیچ، چیپس چغندر درست نکنید یا در مورد چگونگی تبدیل هر سبزی به چیپس مطالعه نکنید، فقط به تمام بسته بندی هایی که ذخیره خواهید کرد فکر کنید!