برای جستجوی یک ذره کوچک طلا

جستونی، 18 ساله، برای جستجوی یک ذره کوچک طلا، گل را بیل می زد و روی یک تابه بزرگ خم می شد. هنگامی که او 14 ساله بود، در یک معدن کوچک در حال جستجوی طلای کوچکتر از اندازه یک دانه برنج بود.

معدن طلا، معیشت اصلی مردم در آگوساندل سور آموزش دوخت حوله تن پوش بدون الگو، میندانائو است. این استان به عنوان برترین منطقه معدنی فیلیپین شناخته شده است. خانواده جستونی قبلاً به کشاورزی وابسته بودند، اما بیشتر محصولات آنها به دلیل سیل مکرر در استان از بین رفت.

ما راه دیگری برای کسب درآمد نداشتیم. پدر جستونی، سزار، 52 ساله، می‌گوید: علاوه بر این، استخراج پول آسانی است.

جستونی که ششمین فرزند از بین هفت نفر بود، جستجوی طلا را از پدر و برادران بزرگترش آموخت. متأسفانه وقتی به ۱۴ سالگی رسید مجبور شد مدرسه را ترک کند تا به درآمد خانواده کمک کند.

ماری، مادر جستونی متوجه شد که استخراج معدن در مقیاس کوچک برای فرزندانش بسیار خطرناک است. من به عنوان یک مادر نگران امنیت آنها هستم اما باید ادامه دهیم. ما باید برای تامین نیازهای روزانه خود درآمد کسب کنیم.

مری و سزار فقط توانستند به کلاس 4 برسند. «من نمی‌خواهم فرزندانم مثل من باشند. می‌خواهم مدرسه را تمام کنند و شغلی را که می‌خواهند پیدا کنند مبل سلطنتی طوسی، اما پولی برای تحصیلشان ندارم.»

زایمان خطرناک

افسوس که Jestoni برای حفاری طلا به اعماق یک میل معدن فرو رفت. متأسفانه چه چیزی طلا را جذب میکند، بسیاری از بچه ها در آگوساندل سور، میندانائو به استخراج معدن در مقیاس کوچک مشغول هستند.

با این حال، این امرار معاش از روش‌های کم‌فناوری مانند حمل کیسه‌های گل روی سر یا پشت خود استفاده می‌کند و از استانداردهای ایمنی پیروی نمی‌کند.

ناراحت کننده است که بگوییم، اما کودکان کار در معرض خطر رانش زمین و ریزش سنگ ها از جمله مواد شیمیایی مبتنی بر جیوه در سایت های معدن هستند.

Jestoni حداقل نیاز به حمل کیسه های سنگی داشت که در جستجوی طلا پردازش می شوند. جستونی به یاد می آورد: «من قبلاً از دردهای بدن به دلیل بارهای سنگین شکایت می کردم.

وقتی جستونی سال دوم دبیرستان بود عکس لباس مجلسی، تصمیم گرفت تحصیلاتش را رها کند. جستونی به یاد می آورد: «من خیلی خسته و ضعیف بودم، زیرا مجبور بودم شب کار کنم و روز بعد به مدرسه بروم. او به مرحله ای از کار تمام وقت رسید که والدینش دیگر توان مالی نداشتند او را به مدرسه بفرستند.

هر روز، Jestoni مجبور بود هشت تا 12 ساعت یا بیشتر کار کند تا حداکثر 200 P (4 USD) در روز درآمد داشته باشد.

  • منابع:
  1. Education is more precious than gold
  • تبلیغات:
  1. مکمل غذایی کامل با کشمش
  2. جلوگیری از رفتار های منفی با دوربین مدار بسته
  3. آیا واقعا انسان توانسته است بر روی کره ماه قدم بگذارد؟
  4. آلو خشک مؤثر در سلامت استخوان ها

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.