استفاده از ظروف یکبار مصرف درب کارخانه موجب ایجاد آسیب روانی در بیماران هموفیلی می شود

محصولات خدمات غذایی یکبار مصرف ساخته شده از کاغذ، مقوا و تخته فیبر راه راه: شامل فنجان، بشقاب، کاسه، دستمال، کیسه حمل، سینی، کارتن تخم مرغ، روپوش و آستر سینی.

ظروف یکبار مصرف درب کارخانه محصولات کامپوزیتی شامل فنجان، بشقاب، کاسه، کارد و چنگال، بسته بندی ساندویچی، ظروف غذا و سینی می باشد.

برخی از محصولات کاغذی عمدتاً با پلاستیک پوشش داده می شوند یا برای بهبود مقاومت در برابر رطوبت یا مقاومت در برابر چربی، درمان می شوند.

بسته‌بندی کاغذ و مقوا مانند سینی‌های پیتزا، سینی‌های سرخ‌کرده فرانسوی، جعبه‌های سوپ رشته چینی، سینی‌های همبرگر تاشو و غیره توسط چاپگرهایی که از تجهیزات تبدیل کاغذ مانند سینی‌سازها استفاده می‌کنند، تولید می‌شوند.

محصولات خمیری قالب گیری شده از کاغذ روزنامه بازیافتی ساخته می شوند و تحت حرارت و فشار به بشقاب ها، کاسه ها، سینی ها و حامل های لیوان تبدیل می شوند.

خمیر قالب گیری شده به راحتی قابل بازیافت است.

در سال‌های اخیر، تولیدکنندگان روی توسعه جایگزین‌های پایدارتر برای محصولات پلاستیکی سنتی کار کرده‌اند.

در میان آنها بشقاب و کارد و چنگال ساخته شده از بامبو و چوب (بیشتر توس) وجود دارد.

در طول چرخه عمر محصولات چوبی، اثرات زیست محیطی بسیار کمتری نسبت به پلاستیک های سنتی وجود دارد، و احتمالاً با پلاستیک های زیستی مانند PLA، که کمپوست به اسید لاکتیک می شود، کمتر است.

ظروف

محصولات چوبی به طور متوسط در عرض چند ماه تجزیه می شوند. در حال حاضر محصولات چوبی و بامبو گران‌تر از پلاستیک‌های سنتی هستند و به‌طور گسترده در دسترس نیستند، که تغییر آن را برای برخی رستوران‌ها چالش برانگیز می‌کند.

تعدادی از تولیدکنندگان در حال حاضر محصولات غذایی یکبار مصرف را از ترکیبی از نشاسته طبیعی، الیاف بازیافتی، آب، هوا و مواد معدنی طبیعی تولید می کنند.

در حالت ایده آل این محصولات به راحتی قابل تجزیه زیستی هستند و پس از استفاده کمپوست می شوند.

مواد مورد استفاده برای ساخت این نوع محصولات یکبار مصرف خدمات غذایی عمدتا PLA یا پلی لاکتیک اسید است.

برخی از محصولات از مخلوطی از PLA و الیاف پالپ ساخته می شوند که با گرما و فشار در اقلام خدمات غذایی یکبار مصرف قالب گیری می شوند.

برخی دیگر از کامپوزیت یا مخلوطی از نشاسته و مواد دیگر مانند سنگ آهک و الیاف بازیافتی ساخته می‌شوند تا استحکام بیشتری به آنها ببخشند.

صفحات نخل Areca از برگ های خشک افتاده از نخل Areca catechu (درخت فوفل) ساخته می شوند.

این درختان برگ های خشک شده قدیمی را به همراه غلاف خود می ریزند. این غلاف ها از برگ جدا شده و به کارخانه ارسال می شوند.

سپس غلاف ها خیس می شوند و در آب تمیز شسته می شوند تا گرد و غبار و ذرات ماسه از بین بروند.

غلاف ها به صورت گرم فشرده شده و به بشقاب های نخل آرکا، کاسه ها و ظروف غذا تبدیل می شوند.