استفاده از آلو بخارا شمس خمیازه مداوم در کودکان را از بین می برد

در فصل باران های موسمی، آلو بخارا فراوان است.

آلو بخارا شمس خوشمزه منبع فوق العاده ای از پتاسیم است و سرشار از مواد مغذی است.

در اینجا فواید آلو بخارا برای سلامتی آورده شده است که حتما باید بدانید.

آلو بخارا در فصل های موسمی ظاهر می شود و شیرین، ترش و دارای پوست آبی مایل به قرمز است.

در هندی، آلو را «آلو بخارا» می نامند و عمدتاً در پنجاب و هیماچال پرادش کشت می شود. این میوه خوشمزه منبع فوق العاده ای از پتاسیم است و سرشار از مواد مغذی است.

علاوه بر این، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که از بدن در برابر رادیکال های آزاد که به سلول ها آسیب می رسانند، محافظت می کند.

آلو بخارا حاوی ویتامین C است که از رشد عروق خونی سالم حمایت می کند، التهاب را کاهش می دهد و برای چشم مفید است.

در زیر برخی از فواید آلو یا آلو بخارا برای سلامتی آورده شده است که حتما باید بدانید.

یبوست را تسکین می دهد آلو بخارا که از آلو خشک تهیه می شود و محتوای فیبر بالایی دارد و به دلیل توانایی خود در رفع یبوست به طور گسترده ای شناخته شده است.

آلو

ایزاتین و سوربیتول که در آلو بخارا یافت می شود به هضم غذا کمک می کند و یبوست را کاهش می دهد. علاوه بر این، سلامت روده را نیز ارتقا می دهد.

خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

رنگدانه، آنتوسیانین ها، که با رادیکال های آزاد نیز مبارزه می کند، رنگ پوست آبی مایل به قرمز را به آلو می بخشد. علاوه بر این، آلو از سرطان دهان، حفره و سینه محافظت می کند.

کمک به استرس و اضطراب به دلیل وجود اسیدهای کلروژنیک موجود در آلو و خواص ضد اضطراب آن، خوردن آن می تواند به شما کمک کند احساس اضطراب کمتری داشته باشید.

این واقعیت که این ویژگی ها برای کاهش اضطراب بسیار عالی هستند، حتی توسط چندین متخصص ثابت شده است، بنابراین هر زمان که احساس استرس یا اضطراب کردید، چند لقمه آلو بخارا بخورید تا احساس بهتری داشته باشید.

متابولیسم را افزایش می دهد آلو بخارا همچنین می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد.

سوخت و ساز بدن می تواند به طور طبیعی توسط فیبر تسریع شود زیرا به بدن کمک می کند تا از شر ناخالصی ها خلاص شود و به کاهش وزن کمک کند.

فیتونوترینت‌های موجود در آلو بخارا، ترشح گلوکز در خون را پس از مصرف وعده‌های غذایی و افزایش انسولین بین وعده‌های غذایی تنظیم می‌کنند.

محتوای فیبر موجود در آلو بخارا پس از مصرف کربوهیدرات، قند خون را پایین نگه می دارد.