آشنایی با انواع لوله های غیر آهنی از آلیاژ آلومینیوم

برنج قرمز شکل رایج لوله برنجی است و در انتقال سیالات خورنده استفاده می شود و مانند لوله مسی در قطرهای اسمی استاندارد از 1/8 تا 12 اینچ موجود است.

قیمت لوله پلیکا فاضلابی و لوله آلومینیوم معمولاً از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود، جایی که فلزات دیگری به آلومینیوم اضافه می شود تا استحکام ذاتی لوله آلومینیومی تمام شده افزایش یابد.

جدول 1 خلاصه ای کوتاه از نامگذاری های استاندارد آلیاژ را به همراه عنصر آلیاژی اولیه برای هر کلاس نشان می دهد. به طور کلی، آلیاژها به دو دسته قابل عملیات حرارتی یا غیر قابل عملیات حرارتی طبقه بندی می شوند و آلیاژهای سری 1000 تا 5000 به عنوان آلیاژهای غیرقابل عملیات حرارتی در نظر گرفته می شوند.

لوله آلومینیومی بدون درز برای کاربردهای مختلف حمل سیال در دسترس است، با آلیاژها و برنامه‌های بسته به نیازهای فشار و نیازهای مقاومت در برابر خوردگی کاربرد.

اندازه لوله های آلومینیومی استاندارد از 1/8 تا 12 اینچ متغیر است و شامل اندازه های رایج مانند 3/8، 3/4 اینچ و 1 اینچ می شود. جدول‌بندی لوله‌های آلومینیومی برای اکثر اندازه‌های لوله، از جمله جدول 5، جدول 10، برنامه 40، جدول 80 و جدول 160 در دسترس هستند.

لوله آلومینیومی با قطرهای بزرگتر مانند 3 یا 6 اینچ در آبیاری کاربرد دارد. فاضلاب، معدن و ساخت و ساز. وزن کم آن نصب یا تغییر مکان در صورت نیاز را آسان می کند و برنامه ضخامت های مختلف دیوار آن را برای تحمل فشارهای کاری مختلف مناسب می کند.

لوله مس نیکل یا لوله مس نیکل که گاهی اوقات به اختصار لوله کونی نامیده می شود، به دلیل خدمات آب دریا شناخته شده است و مزایایی در کاربردهای دریایی و دریایی دارد. افزودن نیکل و سایر عناصر از جمله آهن و منگنز، به آلیاژ اجازه می دهد تا مقاومت بالایی در برابر خوردگی نشان دهد.

کاربردهای معمولی عبارتند از لوله کشی دریایی برای توزیع آب دریا، در مبدل های حرارتی برای نیروگاه های تولید برق ساحلی، و در کارخانه های شیمیایی که محلول های خنک کننده تولید می کنند که تمایل به شور یا شور دارند.

مزیت دیگر این ماده برای مصارف دریایی مقاومت بالای آلیاژ در برابر رسوب زیستی است که هزینه های نگهداری را نسبت به سایر گزینه های مواد لوله با مقاومت کمتر مانند فولاد کاهش می دهد.

در حالی که هزینه اولیه مواد ممکن است بیشتر باشد، مس نیکل و قیمت لوله پلی اتیلن فشار قوی نیز دارای ارزش ضایعات بالاتری است، به این معنی که برخی هزینه های اضافی در پایان عمر لوله گذاری امکان پذیر است.

لوله مسی استانداردی برای استفاده در کاربردهای آب آشامیدنی برای ساخت و سازهای تجاری و مسکونی بوده است.

لوله مسی که گاهی به عنوان لوله مسی نامیده می شود، در قطرهای اسمی استاندارد از 1/4 اینچ تا 8 اینچ موجود است و به طور سنتی به عنوان طول های سخت استاندارد مانند 10 فوت یا 20 فوت فروخته می شود.

لوله مسی معمولا به عنوان لوله مسی یا لوله مسی شناخته می شود و در طول هایی مانند کویل های 60 فوت یا 100 فوت ارائه می شود.

انواع لوله های مسی شامل نوع K، نوع L یا نوع M است که برای برآوردن الزامات ASTM B88 – 16 طراحی شده است. به عنوان مثال، به عنوان تغذیه برای تامین آب خانگی از خیابان اصلی تا محل سکونت عمل می کند.

  • منابع:
  1. Understanding Pipe and Piping
  • تبلیغات:
  1. تولید خون مصنوعی با استفاده از زرشک
  2. خرما چگونه بیماریها را درمان میکند؟
  3. کشف اولین چرم مطعلق به دوران هخامنشیان است؟!
  4. در زندان های اروپا به زندانیان ساخت کولر یاد می دهند